Masaüstünüz İçin Şık, Türkçe Takvim

| |

SDN Editörlerinin hazırlamış olduğu bir makale daha... Bu sefer ise SDN Editörlerinden Saner Apaydın bizlere çok şık ve kullanışlı bir takvimin kullanımı ve kurulumunu foto ders aracılığıyla sunuyor. Teşekkürler Saner Apaydın


Zamanla arası pek iyi olmayanlara, yılın son gününde bir sürpriz yapalım dedik ve Rainlendar'ı anlatmaya karar verdik. Şansımıza bugün yeni sürümü çıktı. Sonra bir de yazılımı Türkçe yapmanın yollarını aradık bulduk, oturup çevirdik. Çıkan sonuç aşağıda.

Rainlendar az yer kaplayan, belleği sömürmeyen, güzel görünümlü, yeterli işlevlere sahip bir masaüstü takvimi. Günlere olaylar atanabiliyor, alarm kurabiliyor ve not almada da kullanılabiliyor. Lite ve Pro olarak iki sürümü bulunuyor. Lite'ın Pro'dan eksiklikleri ağ paylaşımlı takviminin, Outlook ve Google Takvim desteğinin olmaması. Bu özellikleri önemsemiyorsanız arada bir fark kalmıyor. Dilerseniz 15 € verip Pro sürümünü de satın alabilirsiniz.

 
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın!..


Yazılımın 2.3 sürümü çıktı. Pek yenilik gelmemekle birlikte çoğunlukla var olan hatalar kapatılmış. Yazılımın eski sürümü için %80 çevrilme oranına sahip bir Türkçe eklentisi mevcuttu; bunu yeni sürüme güncelleyip, %100'e tamamladık. Bizden önce çeviride katkısı bulunanlara teşekkür ediyoruz.

İndir : Rainlendar 2.3 Lite İndir
Türkçe Eklentileri : Türkçe Dil Eklentisi ve Türkçe Tema Eklentisi

Bilgi İçin: Rainlendar
Makale Yazarı : Saner Apaydın
SDN http://shiftdelete.net

Bu makalenin orjinalini Shift Delete Sitesinden okuyabilirsiniz