eBuddy Mobile Messenger S60

| |

Cep telefonu kullanıcılarının artık çok fazla kullandığı cepten internete ve çoğunlukla msn, gtalk,yahoo ve aim hesaplarına erişmek için artık çok kullanışlı bir program eklendi. Cep telefonu kullanıcılarının cep telefonundan bu servislere bağlanırken en fazla dikkat ettikleri ne kadar kontör harcadığıdır. İşte bu aşamada Nokia kullanan çoğu kişi symbian tabanlı .sis veya .sisx uzantılı programları kullanıyorlar. Ama .sis ve .sisx uzantılı programların en kötü yanı çok fazla kontör gitmesidir. Biraz daha açarsak sis uzantılı programlar netten daha fazla içerik çektikleri için veri miktarını artırır dolayısıylada ücretlendirme alınan veri üzerinden yapıldığı içine kullanıcıdan daha fazla kontör gitmesine neden olur. Bunu engellemek için java tabanlı programlar kullanmak kullanıcı için daha uygun olur.

Sizlere tanıtacağım eBuddy Mobile Messenger programı java tabanlı olarak hazırlanmış bir uygulamadır. Henüz beta aşamasında olmasına rağmen çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Ebuddy uygulaması artık Türkçe dilinide destekliyor yani uygulamayı kurduktan sonra telefonunuzdan çalıştırdığınızda sizden bazı ayarların yapılmasını istiyor uygulamayı çalıştırdığınızda gerekli adımları takip ederek bu harika uygulama vasıtasıyla cep telefonunuzdan msn,gtalk,yahoo ve aim ağlarına aynı anda giriş yapabilirsiniz. Eğer isterseniz cep telefonunuza kurmadan önce tarayıcınız vasıtasıyla uygulamayı test edebilirsin.

Ekran GörüntüleriÖzellikleri

  • Çoklu ağ desteği
  • Çabuk veri iletimi
  • Minimum veri kullanımı
  • Kolay kullanım
  • Sesli ve Titreşimli uyarı
  • Grup sohbeti
Uygulamayı önce bilgisayarınıza indirmek için (Firefox tarayıcısı kullanmanızı tavsiye ederim) ve daha sonra Bluetooth veya usb kablo yoluyla telefonunuza indirmek için buraya tıklayın. Telefon modelinizi seçerek Next tuşuna basın. Ardından telefon modelinizi seçin ve tekrar Next tuşuna basın. Artık uygulamayı bilgisayarımıza indirebiliriz. Şimdi dikkat etmeniz gereken nokta gelen ekranda Download tuşuna değil alt taraftaki Downloading does not work yazısına tıklamak. İnecek olan uygulama .jar uzantılı olacaktır. Artık Bluetooth veya usb kablo yoluyla telefonunuza aktararak uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Eğer direkt olarak cep telefonundan indirmek isterseniz de telefonunuzun tarayıcısına http://get.ebuddy.com yazarakta indirebilirsiniz. Fakat direk telefondan indirirken kontörünüz gidecektir.

Alternatif bir yolda burada Alternative method yazan kısımda ki yerleri doldurup indirme linkinin cep telefonuza kısa mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.

Cep telefonuna yüklemeden önce Firefox'ta uygulamayı buraya tıklayarak test edebilirsiniz.

** Sitede sunulan programları kurmadan/çalıştırmadan önce virüs taramasından geçiriniz.
Programların kullanımları sonucu oluşabilecek zararlardan http://teknomobi.blogspot.com sorumlu değildir.