Blogtayız Yarışması 1.Hafta Sonuçları

| |

İlk olarak Seyyah'ın aklına gelen daha doğrusu tamamen onun fikri olan Blogtayız yarışmasında ilk haftayı geride bıraktık. Artık herkes sonuçları merak ediyor. Blogtayızın ne olduğunu merrak ediyorsanız buradaki benim yazımı ve buradaki (yazı 1) (yazı 2) Seyyah'ın yazısını okuyabilirsiniz...

Öncelikle hafta içi yaptığımız yarışmanın bir değerlendirmesini yapayım. Seyyah projeyi ilk söylediğinde yapabilirmiyiz diye bir an tereddüte düştüm. Çünkü belirli bir saate belirli bir sürede bütün yarışmacıların internette olması gerekiyordu. Buda bazen elde olmayan sebepler ile herkesi bir arada tutamıyoruz. Örneğin ilk haftanın yarışmacı adaylarından Hazal talihsiz bir rahatsızlık sonucu ilk akşam yarışmaya katılmadı. Bizlerde mecburen onu ilk hafta yarışmacılarından çıkartmak zorunda kaldık. Normalde 5 yarışmacı olacakken bu sayı 4'e düştü... Hazal arkadaşımıza tekrar geçmiş olsun diyoruz. Ve kendisini ikinci hafta yarışmacıları arasına kayıt ettiğimizi bildiririz.

Blogtayız 1. Gün

Blogtayız'da ilk gün Erhan'ın Rockeran bloguna konuk oldu yarışmacılarımız. Erhan'ın hazırladığı o güne özel yazı ile yarışmamız başlamış oldu. Erhan yarışma günü evden değil misafirlikte bulunduğu yerden internete girdiğini belirtti. Tabi insanın kendi bilgisayarı gibisi yok... Ufak tefek sorunlar dışında ilk günü sorunsuz atlattık diyebilirim.

Erhan'ın Blogtayız ilk gün yazısı

İlk gün sonunda yarışmacılarımızın değerlendirmelerini Buradaki PDF dosyasından okuyabilirsiniz...

Blogtayız 2. Gün

Blogtayız ikinci günde yarışmacılarımız Seyyah'ın Hep Yek bloguna konuk oldular. Seyyah blogtayızın mimarı olduğu için yarışmacılarımızın ondan beklentileri yüksekti. Seyyah'a genel eleştiri temasında Rss ikonunun bulunmaması ve bazı yerlerin Türkçe'ye çevrilmemiş olmasıydı. İlk günkü gibi çok eğlenceli bir yarışma geçirdik diyebilirim...

Seyyah'ın Blogtayız yazısı

İkinci gün sonunda yarışmacılarımızın değerlendirmelerini Buradaki PDF dosyasından okuyabilirsiniz...

Blogtayız 3. Gün

Blogtayız üçüncü günde yarışmacılarımız Tabuhan'ın Düşüngeç bloguna konuk oldular. Tabuhan normalde çarşamba akşamı yarışacaktı. Fakat çarşamba günü özel bir işi çıktığını belirtti. Bizde yarışamayı perşembe gününe erteledik. Yazımın başında belirttiğim gibi ufak tefek aksaklıklar yaşanabiliyor. Buda onlardan biriydi... Tabuhan'ın blogtayız için hazırladığı yazısından çok yazıya eklediği bol kıllı fotoğraf damgasını vurdu. Tabi birde Tabuhan'ın bir gün önce gelmemesi... Yarışmacılarımızdan yazıdaki fotoğrafa karşılık Recep İvedik misillemesi beklerdim ama yapan çıkmadı... Yine çok eğlenceli bir gece geçirdik...

Tabuhan'ın Blogtayız yazısı

Üçüncü gün sonunda yarışmacılarımızın değerlendirmelerini Buradaki PDF dosyasından okuyabilirsiniz...

Blogtayız 4. Gün

Hazal'ın yarışamamasından dolayı dört kişi olan yarışmacılarımızda son gün Gülşah'ın Tamkarışık bloguna misafir oldular. Gülşah blogtayız yazısını son dakikada yetiştirdi. Bir an dedik ki acaba yazı gelmeyecek mi? Birde Tamkarışık blog sanırım hhosttan kaynaklanan bir sorun nedeniyle çok geç açılıyordu. Bende son geceki yarışmanın süresini biraz daha uzattım. Son gün olması ve yarışmacılarımızın artık iyice yarışmaya alışmalarından dolayı Gülşah'a önceki günlere göre biraz daha eleştirel geçti. Son günde keyifli bir şekilde yarışmamızı tamamladık.

Gülşah'ın Blogtayız yazısı

Üçüncü gün sonunda yarışmacılarımızın değerlendirmelerini Buradaki PDF dosyasından okuyabilirsiniz...

Yarışma Sonucu ve Alınan Puanlar
Erhan = 12 Puan
Seyyah = 18 Puan
Tabuhan = 18 Puan
Gülşah = 15 Puan

Görüldüğü üzere toplam alınan puanlarda Seyyah ve Tabuhan 18'er puan alarak birinciliği paylaşıyorlar. Blogtayız'ın ilk deneme haftası olduğundan dolayı elimizden geldiğince güzel ve eğlenceli bir yarışma çıkartmaya çalıştık.

Blogtayız'a destek ve katılımlarınızı yorumlarınızı bekliyoruz. Birazdan Blogtayız için yeni kural ve kararlar alarak gelecek hafta ve ilerisi için daha güzel ve düzenli bir Blogtayız yarışması yapabilmek için projeyi başlatan Seyyah ve diğer arkadaşlar ile geliştirmeye çalışacağız. Umarım sizlerde bizim gibi eğlenmiş ve keyif almıştırsınız.

Blogtayız 1.hafta yarışmacılarına çok çok teşekkür ediyorum. Benim ve Seyyah'ın blogunu takip ederek Blogtayız yarışması hakkındaki gelişmeleri öğrenebilirsiniz!..