Blogger Yorumlarını Renklendirme

| |

Blogger altyapısı kullanan blogunuzda yazdığınız yazılara yapılan yorumları daha göz alıcı yapmak istermisiniz. Cevabınız evet ise şablonumuzun kodlarında ufak bir değişiklik yapmamız gerekiyor... Yapılan yorumları nasıl renklendireceğimizi anlatayım. Aşağıdaki ilk resim yorumların düzenlenlenmeden önceki hali, ikinci resim ise düzenleme yapıldıktan sonraki halidir... Resimleri büyütmek için üzerlerine tıklayın!..

blogger,blogger yorum formu, yorum formu renklendirmeblogger,blogger yorum formu, yorum formu renklendirme  1. İlk olarak Yerleşim - HTML Düzenle kısmına geçelim.
  2. Tam Şablonu Yükle diyerek temamızın bir yedeğini alalım.
  3. Widgetları genişlet kutusuna tıklayalım.
  4. Şimdi CTRL + F yaparak temamızın kodları arasında aşağıda verdiğim kodları bulalım.

    <dd class='comment-body'> <b:if cond='data:comment.isDeleted'> <span class='deleted-comment'><data:comment.body/></span> <b:else/> <p><data:comment.body/></p> </b:if> </dd>
  5. Yukarıda vediğim kodları aşağıdaki kodlar ile değiştirelim.

    <dd class='comment-body'> <b:if cond='data:comment.isDeleted'> <span class='deleted-comment'><data:comment.body/></span> <b:else/> <b:if cond='data:comment.author == data:post.author'> <p> <div style='color:#99FF00; background-color:#FF6633;padding:5px;'> <data:comment.body/> </div> </p> <b:else/> <p><data:comment.body/></p> </b:if> </b:if> </dd>
  6. Artık gerekli düzenleyi bitirdik. Şimdi temamızı kaydediyoruz ve kontrol ediyoruz.

Yorumların arkaplanını ve yazı rengini kendi isteğinize göre düzenlemek için beşinci aşamada verdiğim kodların arasındaki color:#99FF00; renk kodu yazı rengi, color:#FF6633; renk kodu da arkaplan rengidir. istediğiniz gibi renklendirme yapabilirsiniz... Ben belirgin olsun diye arkaplanı turuncu yazı renginide parlak yeşil olarak belirledim. Gerekli düzenlemeyi kendi blogunuzun renk uyumuna göre değiştirebilirsiniz!..