Bu Kıyıma Kim Dur Diyecek - Fok Avcılığı

| |

baby sea, yavru fok
Kanada her yıl resmi olarak fok avcılığına izin veriyor. Bu yıl ki av sezonuda başladı ne yazık ki!.. O güzelim foklara nasılda acımasızca kıyıyorlar. Av sezonunun Kanada tarafından resmen başlatılmasından henüz bir iki geçmesine rağmen 20.000 'e yakın fokun katledildiği sanılıyor. Uluslar Arası Hayvanları Koruma Derneği IFAW'ın verdiği habere göre Kanada'lı yetkililer bu yıl 280.000 fokun avlanmasına izin vermişler.

Aşağıdaki fotoğrafta görüldüğü üzere zavallı fok bu fotoğraf çekildikten 10-15 saniye sonra büyük ihtimalle avcı tarafından acımasızca katledildi.

sea hunt, fok avcılığı 
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın!..


Kanada her ne kadar sadece belirli büyüklükteki fokların avlanması şartı koymuş olsa da... Fok avcılarının bu kurallara uyduğu pek söylenemez... Avcılar bebek fokları bile hiç acımadan katlediyor. İspatını isterseniz Buraya bakabilirsiniz (+ 16 yaş sınırı - küçük çocuklara izletmeyin lütfen!..)

Kanada'da yapılan fok avcılığına karşı en büyük mücadeleyi IFAW yani Uluslararası Hayvanları Koruma Derneği veriyor. Gönüllü üyelerden oluşan ekipler her ne kadar avlanmayı engelleyemeseler de ellerinden geldiğince avlananları rahatsız ederek onları gözlemleyerek ve görüntülerini alarar yavaşlatmaya çalışıyorlar. IFAW bu mücadelesin herkesten yardım bekliyor.

stopthesealhunt

IFAW'a destek olmak için bu bağlantıdaki bannerlerden herhangi birini blogunuza entegre edebilir veya buradan bağışta bulunabilirsiniz!..

Fok katliamı fotoğrafları hiç içimden gelmediği halde fotoğrafları paylaşma ihtiyacı duydum. Fotoğrafları 16 yaşından küçük çocuklara göstermeyin. Hatta sizler bile bakmayın. Ben 10 saniye bile dayanamadım bakmaya...

2009 yılı fok avcılığında ilk görüntüler insanın içini parçalıyor... 2009 Fok Avlama Sezonu İlk Görüntüler
Sea Hunt