Google Translate ile Gmail iletilerinize Çeviri Aracı Ekleyin

| |

Google Translate Türkçe dil desteği vermeye başladıktan sonra kendisine oldukça fazla bir kullanıcı kitlesi oluşturdu. Google hizmetlerini sürekli güncellediğinden verdiği hizmetlere sürekli yeni özellikler kazandırmaktadır. Tabi ki yeni özellikleri kazandırırken öncelikle test edilmesini ve en iyi şekilde son kullanıcıların kullanımına sunmayı hedefliyorlar.

Eğer sizde benim gibi çok sayıda yabancı dilde e-posta alıyorsanız. Ve çok iyi seviyede yabancı diliniz yoksa Google Translate sayesinde hiçbir kopyala ve yapıştır işlemi yapmadan Gmail arayüzüne Google Translate çeviri aracını ekleyebilirsiniz.

gmail translate

Gmail hesabınıza Google Translate aracını eklemek için hesabınıza giriş yaptıktan sonra Ayarlar bölümünden Labs sekmesi altına giriş yapmalısınız. Labs bölümüne giriş yaptıktan sonra karşınıza bir sürü yeni özelliğin olduğu bir ekran çıkacak. Burada bulunan özelliklerden İleti Çevirisi aracının yanındaki Etkinleştir kutusuna bir tık koymanız ve Değişiklikleri Kaydet demeniz yeterli...

gmail translate, google translate


Artık Gmail E-Postalarınızda aşağıdaki gibi bir çeviri kutusu göreceksiniz. Bu araç yardımıyla kolaylıkla yabancı dilde gelen iletileri istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Bilgi için : Gmail Blog (ingilizce)