İntense Debate Yorum Formuna Geçiş Yaptım

| |


Blogger kullanıcılarının çoğu Wordpress bloglarındaki yorum formlarıda iç geçirerek bakıyorlar. Keşke bloggerde de wordpress tarzı yorum formu kullanabilsek diyenlerin sayısı bir hayli fazladır sanırım. Google yakın zamanda blogger yorum formlarını Aşağı Katıştırılmış olarak draft üzerinden kullanıma sunmuştu. Bende aşağı katışık yorum formunu kullanıyordum. Daha önce başka bir blog üzerinde İntense Debate'nin yorum formunu test etmiştim. Hatta Javascript kodları üzzerinde oynama yaparak Türkçe çevirisinide yaptım fakat çevirinin aktif olabilmesi için İntense Debate'nin oanyı gerekiyor. İntense Debate'nin sayfasında henüz diğer diller ile ilgili bir çalışmalarının olmadığını okudum. Sanırım sistemi tam olarak çalışır hale getirdikten sonra çeviri işine el atacaklar.



Blog Wolkanca İntense Debate ile ilgili güzel bir yazı yazmış. Tabi Wolkanca wordpress altyapısını kullandığı için wordpress ile ilgili bilgi vermiş.


Bende yakında İntense Debate yorumlama sisteminin bloggerde kullanımı ile ilgili beğeneceğiniz bir yazı dizisi ile karşınızda olacağım. Tabi önce başka bir yazı dizisi hazırlıyorum. Özellikle Blogger kullanıcısı olan arkadaşların blogumu RSS bağlantısından takip etmesinde yarar var...


Bilgi için : intensedebate

İntense Debate Yorum Formu