Siteler Hakkında Web Kataloğu Projesi

| |

Sizleri yeni bir web projesi ile tanıştırayım. Projenin adı Siteler Hakkında... Siteler Hakkında projesi web üzerinde bulunan sitelerin kataloğunu tutan daha doğrusu web siteleri ile ilgili çeşitli bilgilerin olduğu bir ansiklopedi diyebiliriz.

İnternette gezinirken bir site veya blog hoşunuzamı gitti. Hemen sitelerhakkinda.com adresine girerek arama kutusuna linki başında http:// olmadan adresi girin ve hoşunuza giden blog/site hakkında ufakta olsa biraz bilgi edininin. Siteler Hakkında projesi wiki tarzında yani açık ansiklopedi tarzında olduğu için sorguladığınız blog/site hakkındaki bilgilere sizlerde katkı sağlayabilir ve bu sayede Türk Siteleri içinde verimli ve kullanışlı bir ansiklopedik kaynağımız olur.

Siteler Hakkında Projesini hazırlayanlar projeyi şu şekilde tanımlıyorlar

Siteler Hakkında olarak, özgür wikilerle iyi niyetli katkıların web siteleri hakkında daha çok bilgiye ulaşmamızı sağlayacağını, web sitelerini daha iyi anlamamızı sağlayacağını, onların arkasındaki insanları daha iyi tanımamıza yardımcı olacağını düşünüyoruz. Bu şekilde binlerce, onbinlerce katkıda bulunanı olan büyük bir web site kataloğu kurmayı istiyoruz.

Bunu gerçekleştirmek için wiki sayfalarıyla bilginin özgürce paylaşılmasına hizmet eden bir alt yapı oluşturduk. Bu alt yapının üzerine web siteleriyle ilgili olarak herkes tarafından kolaylıkla doğruluğu teyit edilebilecek çeşitli kaynaklardan bilgiler derledik, en son olarak Siteler Hakkında'nın kendi geliştirdiği değerlendirme araçlarıyla oluşturulan bilgileri harmanladık ve bu bilgileri çeşitli kategoriler altında listeledik.

Bir Türk projesi olan sitelerhakkinda.com'a sizlerde destek olun ki ülkemizde bu gibi projelerin sayısı ve kalitesi artsın. sitelerhakkinda.com ekibine başarılar diliyorum. Projeleri inşaallah başarılı olur!..

Bilgi için : Örnek Blog / Site Görümünü , Siteler Hakkında