Çoklu Rss Araçları - Multiple Rss Tools

| |

Birden çok blogunuz varsa ve bu blogların Rss bağlantılarını tek bir Rss bağlantısında birleştirmek istiyorsanız multiple rss araçlarını kullanmanız gerekiyor. FeedBurner ne yazık ki böyle bir hizmet vermiyor. FeedBurner bu hizmeti vermediği için alternatif servisler üzerinden amacımıza ulaşabiliyoruz. Çoklu rss hizmeti veren sitelerin en iyileri aşağıdakiler gibidir.

1. YahooPipes : Çoklu rss karşıtırıcılar içerisinde en iyi servis Yahoo Pipes diyebilirim. En iyi servis ama biraz karışık bir yapısı var. Acemi kullanıcılar için ilk başta kullanımı biraz zor olabilir.

2. FeedTwister : YahooPipes gibi yine başarılı bir servistir. 50 taneye kadar rss bağlantısı ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz rss bağlantılarının her biri için ayrı ikon kullanabilirsiniz. Rss gösteriminde yazı tarihi ve saati, yazıdan ufak bir bölüm görülebiliyor.3. RssMix : Acemi kulanıcılar çok basit bir kullanım sunuyor. Karıştırmak istediğiniz rss bağlantılarını sayfadaki kutunun içine alt alta yazarak Create butonuna tıklamanız yeterlidir. Size rss.xml uzantılı bir bağlantı verecektir. Bu bağlantıya tıkladığınızda rss bağlantılarını karşıtırdığınız blogların yazılarının yayımlanış tarihine göre gösterildiğini göreceksiniz.

4. FeedMingle : RssMixer gibi ana sayfadaki kutuya karıştırmak istediğiniz rss bağlantılarını yerleştirip Title bölümüne başlığı yazabilirsiniz. Size Rss, Atom ve Json bağnatısını verecektir. Artık hangisini kullanmak istiyorsanız onu seçebilirsiniz. Bu servisin bir diğer özelliği ise karıştırdığınız rss bağlantılarını blogunuzda widget içinde görüntüleyebilmeniz için size kişiselleştirebileceğiniz bir kod vermesidir.

5. FeedWeaver : Arayüz olarak çok güzel bir tasarımı bulunmaktadır. Kullanabilmek için üyelik istemektedir. Denemek için kullanıcı alanına demo şifre alanına da 1234 yazıp sistemin nasıl işlediğini görebilirsiniz. Kullanışlı bir servistir.