Nokia 5800 XM v52.0.007 Firmware Güncellemesi

| |

Nokia 5800 Xpress Music için kasım ayının ortalarında çıkması beklenen güncelleme ayın son günlerinde yayınlandı. Bu güncelleme diğerlerine göre donanımsal iyileştirmeleri daha iyi ön plana çıkartıyor.

Telefonumu güncellemeden önce Hard Format attım, hafıza kartımdakileri de yedekleyerek telefonun kendi menüsünden biçimlendirdim. Bu şekilde güncellemeyi almak her zaman daha verimli oluyor.

Çoğu kişinin merak ettiği bu güncelleme ile ne gibi yeniliklerin geldiği olabilir. Nokia 5800 XM'in v52.0.007 nolu sürümünde benim en dikkatimi çeken iyileştirme Ovi Haritaların çok daha verimli olması diyebilirim. Ovi Haritalar önceki sürümlerde biraz hantal kalıyordu ve bazen wifi dışında gprs'e geçebiliyordu. v52 sürümünde aertık bu sorun ortadan kalkmış ve Ovi Haritalara bir kısım yeni özellik eklenmiş.

Bir diğer yenilik ise telefonun dokunmatik hassasiyetinin daha iyi olduğudur. Bunun haricinde web tarayıcı daha verimli çalışı halde... Wifi bağlantılarında ki kopmalar bu sürümde yaşanmayacak gibi görünüyor.

Telefonunuzu FOTA veya Ovi Suite yoluyla güncelleyebilirsiniz. Benim tavsiyem FOTA yoluyla güncellemenizdir. Çünkü işlem çok daha hızlı gerçekleşiyor.