Google Translate Dile Geldi

| |

Google translate Türkçe diline destek verdikten sonra kendini bir hayli geliştirdi. Son yapılan yenilikler gerçekten göze çarpan türden diyebilirim.

Google translate ilk olarak arayüzünde ufak bir değişikliğe gitmiş. Ardından anında çeviri işlemine başlamış. Anında çeviri işlemi siz bir cümleyi yazmaya başladığınızda hemen altta hangi dile çevrilmesini istediyseniz çeviri işlemi başlıyor. Yani yazma işlemi ve çeviri işlemi neredeyse aynı anda gerçekleşiyor. Bu şekilde çevireceğimiz cümleyi yazarken bir yandan da altta çeviriyi anında görebiliyorsunuz.

Anında çeviri gerçekten çok işe yarıyor. Örneğin; çevirisini yapacağınız cümlenin bazı kelimelerinde yazım hatası yaptığınızda çevirinizde yanlış oluyordu. Anında çeviri sayesinde hatayı hemen farkedim düzeltme şansınız oluyor. Bu sayede daha iyi bir çeviri sonucu elde edebiliyorsunuz.Google translate servisine gelen bir diğer özellik ise sesli olarak çevirileri size aktarabilmesi... Çeviriyi yaptığınızda altta çevrilen cümlenin hemen yanında bir ses ikonu beliriyor. Bu ikona tıkladığınızda çeviriyi dinleyebiliyorsunuz. Bu özellik kimlerin işine yara bilemem ama anında çeviri özelliğini ben çok sevdim.

Yenilikleri görmek ve test etmek için Google Translate servisine bakabilirsiniz.